~ The New Beginning... ~
 
IndeksIndeks    CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Regulamin PBF'u

Go down 
AutorWiadomość
Jirachi
Admin
Jirachi

Liczba postów : 52
Join date : 09/09/2015

PisanieTemat: Regulamin PBF'u   Nie 13 Wrz 2015, 16:47


Regulamin PBF'u:


Dla graczy:
1. Chcąc zostać aktywnym graczem Pokemon Wish PBF użytkownik musi znaleźć MG, a następnie założyć Kartę Postaci jak i Bank w odpowiednich działach, a także sumienne i uczciwie je prowadzić.
2. Osoba, która rozpocznie swoją przygodę na start otrzymuje: 5000$, 5x PokeBall, Mapę, Pokedex, wybranego przez siebie startera.
3. Starterem w grze może zostać każdy pokemon, który nie jest legendą, skamieliną, wyższą formą, shiny pokemonem.
4. Starter rozpoczyna z 5 poziomem oraz ruchami, które poznaje do tego poziomu włączenie. UWAGA! Jeśli pokemon startowy nie zna żadnego ruchu, który zadaje obrażenia, automatycznie zna on Hidden Power w pierwszym typie wybranego pokemona!
5. Nie należy poganiać swojego MG z odpisami, ani też sugerować mu jakiego pokemona chcecie otrzymać w grze. Nawet sugerowanie tego poza forum, ale zgłoszone przez MG do odpowiednich osób może sprowadzić na was karę.
6. W wyjątkowej sytuacji gracz może upomnieć się o odpis jeśli MG odpisał kilkakrotnie w innych grach. Szczególnie jeśli gra, w której MG odpisuje jest jego własną gracz ma takie prawo, a także powinien poinformować o takim zajściu administrację.
7. Na odpis w grze macie czas 14 dni. Po tym okresie wasza gra jest zamykana i przetrzymywana jeszcze tylko 7 dni. Po upływie tego czasu jest ona bezpowrotnie przenoszona do Archiwum, a pokemonów z niej nie można odzyskać.
8. Na forum korzystamy z Pokedexów z gier Omega Ruby i Alpha Saphire.
9. Przy sobie, czyli w waszej KP możecie posiadać jedynie 6 pokemonów.
10. Maksymalny poziom jaki może osiągnąć wasz podopieczny wynosi 100.
11. W grach nie możecie złapać legendarnych pokemonów, chyba, że zdobyliście go poza grą np. w evencie, a wolą MG jest jego fabularne wprowadzenie.
12. Wasze gry mogą zawierać treści przeznaczone dla osób pełnoletnich, jednakże obowiązkiem MG jest zaznaczenie tego w nazwie tematu. Nie może to być jednak żadna grafika, ani video.
13. Gracze mogą sobie wzajemnie pożyczać pieniądze, ale musi to być odnotowane w waszych bankach. Użytkownik, który zapożyczył się u innego gracza musi oddać to co pożyczył w pierwszej kolejności i poinformować o tym ową osobę.
14. W sytuacji, gdy pieniądze nie zostaną oddane lub użytkownik, który pożyczki udzielił zgłosi brak jej zwrotu, z KP osoby, która taką pożyczkę zaciągnęła może zostać odebrana rzecz lub rzeczy, których równowartość w Domu Towarowym będzie równa sumie zaciągniętej pożyczki. Rzeczy te staną się wówczas własnością udzielającego pożyczki. Uwaga! W przypadku, gdy w żaden sposób z przedmiotów posiadanych przez danego użytkownika nie uda się uzyskać wymaganej kwoty może zostać zabrany losowy pokemon i wystawiony na aukcję, z której pieniądze zostaną rozdzielone.
15. W grach możliwe jest zdobywanie przedmiotów takie jak RC, kamienie ewolucyjne, itemy itp. tylko po wcześniejszym uzgodnieniu tego przez MG z administracją.
16. Wymagane jest pisanie przynajmniej 10 przyzwoitych linijek (chyba, że MG pozwoli na mniej), a także pisanie  zachowaniem zasad poprawnej polszczyzny. Tłumaczenie się dysleksją, czy innymi dysfunkcjami nie zwalnia was z tego obowiązku, gdyż czasu na odpis macie wystarczająco.
17. Jeśli MG zauważy masę błędów w waszym odpisie, brak stosowania polskich znaków itp., które czynią tekst niezbyt miłym do czytania ma prawo odmówić wam odpisu do czasu jego poprawienia.

Dla MG:
1. MG mają czas 14 dni na odpis w grach swoich graczy.
2. Zabronione jest faworyzowanie jakiegokolwiek z graczy, czy to poprzez częstsze odpisy, czy też podsuwanie lepszych pokemonów danej osobie.
3. Nie można przedkładać własnej gry i własnych odpisów nad odpisy dla graczy!
4. Tak jak i zabronione jest faworyzowanie, tak również nie jest dozwolone gnębienie innych, poprzez pomijanie jego gry w odpisach, znęcanie się notorycznie nad nim w grze itp.
5. Wszelkie eventy, czy questy w grze danego gracza, w których można zdobyć różne przedmioty  MG powinien skonsultować z administracją.
6. MG może, ale nie musi wprowadzać fabularnie pokemonów swojego gracza do gry.
7. MG nie może wykorzystywać gier przez siebie prowadzonych do czerpania z nich korzyści np: „Odpisz mi ja odpiszę tobie”; „Dam ci tego pokemona, a ty mi go potem odsprzedasz”; „Poprowadź mi to/poprowadź mi to tak, abym wygrał”; itd.
8. Osoba, która zdecydowała się podjąć obowiązków MG powinna je sumiennie wykonywać, a nie jedynie być kimś dla ‘kolorku’.
9. MG ma obowiązek informowania o swoich nieobecnościach, by nie wprowadzać zamętu wśród swoich graczy.
10. Złamanie przez MG, któregoś z punktów tego regulaminu może skutkować utratą stanowiska i dożywotnim zakazem ponownego ubiegania się o nie.

Dla Sędziów:
1. Tak jak i MG sędzia nie ma prawa wykorzystywać pełnionej przez siebie funkcji do czerpania korzyści.
2. Obowiązkiem każdego sędziego jest sumienne i uczciwe prowadzenie walk bez faworyzowania jakiegokolwiek z graczy.
3. Sędzia powinien zwracać uwagę nie tylko na to jakich ataków używa dany pokemon przeciwko drugiemu, ale także na całokształt strategii i rozplanowanie całej walki.
4. Ataki to nie tylko zadawanie obrażeń. Niektóre ruchy posiadają dodatkowe efekty, o których sędzia nie powinien zapominać.
5. W trakcie sędziowania walki sędzia nie powinien zapominać, że niektóre pomysły danego trenera jak na przykład zamrożenie wokoło wody w basenie tak, aby można było wskoczyć na taką taflę lodu wymaga sporo czasu, a przeciwny pokemon nie czeka i nie przygląda się wszystkiemu z zainteresowaniem.
6. Sędzia pod uwagę brać powinien również takie czynniki jak poziom pokemona czy też jego charakter.
7. Wśród wszystkich ruchów istnieją też takie, które działają lub zadają obrażenia jeśli mowa o statusach przez określony czas, czyli tury. Niektóre ataki mają również zmienione działanie ze względu na swoją nieprzydatność na forum. O tym co i jak funkcjonuje możecie przeczytać TUTAJ.
8. Doświadczenie dla pokemonów w walce powinno być rozdzielane rozsądnie i z umiarem. Pokemon, który znajduje się na tym samym poziomie co przeciwnik, powinien za wygraną walkę otrzymać od 0,7 lvl do 1,3 lvl, a za porażkę 0,2 – 0,8 lvl. Wszystko to w zależności jak dany użytkownik starał się w danej walce.
9. W przypadku, gdy między pokemonami występuje już różnica w poziomach sędzia powinien odpowiednio ten exp obniżyć lub zwiększyć. [Zaleca się tu przyjęcie 0.2 lvlu do dodania lub obniżenia na 1 poziom różnicy]. Nie musi być to jednak stosowane, jeśli taktyki walczących są naprawdę dobre, a różnica w poziomach niewielka. Jest to tylko i wyłącznie sugestia dla sędziujących, aczkolwiek jeśli w walce 20 lvl vs 10 lvl nie zostanie ten exp odpowiednio rozdany sędzia może spotkać się z upomnieniem.
10. W przypadku nierozstrzygnięcia walki:
a) Jeśli walka została przerwana, pokemon lub pokemony powinny otrzymać doświadczenie w okolicach tego co przypada między porażkę, a remis (biorąc pod uwagę średnie wartości).
b) Jeśli walka zostanie zakończona remisem, pokemon lub pokemony powinny otrzymać doświadczenie w okolicach tego co przypada między remis, a wygraną (biorąc pod uwagę średnie wartości).

Inne:
1. Aktualnie na forum dostępne są 3 wersje balli: Poke, Great i Ultra. Każdy służy do łapania pokemonów o innym współczynniku Catch Rate.
Cytat :
PokeBall –  161+
GreatBall – 81-160
UltraBall – 0-80
2. Nawet jeśli użyjecie odpowiedniego balla na danego pokemona może nie udać się wam go złapać!
3. Szansa na złapanie danego pokemona jest większa, gdy jest on sparaliżowany, zatruty, uśpiony lub całkowicie pokonany.
4..  Ewolucja pokemonów odbywa się fabularnie w grach, jednakże dotyczy to tylko pokemonów, które zostały wcześniej wprowadzone do gry lub się w niej pojawiły. Jeśli taki pokemon nie pojawił się w grze można go ewoluować po osiągnięciu odpowiedniego poziomu.
5. Pokemony, które ewoluują przez kamień muszą mieć z nim styczność w grze, czyli gracz musi w poście wypuścić takiego pokemona z balla i dotknąć go tym kamieniem.
6. Ewolucja pokemonów, które ewoluują przez trzymany przedmiot,  szczęście lub wymianę zależy od MG. Pokemon musi owy przedmiot jednak posiadać, a także odpowiednio wysoki poziom szczęścia (Czyli nie ma szans, by dopiero co poznany pokemon tak się do was przywiązał, aby od razu ewoluował), by tego dokonać.
7. Pokemony z jajek wykluwają się na poziomie 1 po 3 stronach gry.
8. Koordynatorzy jak i PokeArtyści swoje konkursy rozgrywają fabularnie w grach.
9. Pokemony, które ewoluują, po ewolucji nie poznają automatycznie ataków, które na wcześniejszych poziomach mogłyby poznać za wyjątkiem ataków z tak zwanego poziomu ‘0’.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://pokewish.forumpl.net
 
Regulamin PBF'u
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pokemon Wish :: Pokemon Wish :: Zasady :: Regulaminy-
Skocz do: